Za študij energetike sem se odločil predvsem zaradi izrazitega osebnega interesa, prav tako pa sem strokovnemu področju takrat pripisoval eno izmed kritičnih vlog pri omogočanju samega delovanja sodobnih družbenih struktur. Področje, ki je in bo v prihodnosti še bolj karakterizirano s skoraj nepredstavljivimi izzivi in razvojnimi potenciali, področje, ki omogoča dodano vrednost in družbeno koristen angažma. To je prepričanje, ki ga še vedno ohranjam.
Kot pri vseh stvareh v življenju (kar seveda še zlasti velja za tehnične sisteme) je rezultat procesa v največji meri odvisen od vnosa ter izhodišča. V mojem primeru lahko z veseljem ugotovim, da mi je študij dal veliko znanja ali bolje rečeno priložnosti, da si ga izborim sam (moj lasten »vnos« pri tem je bil konkreten, kar je seveda tudi bistvo študija). Z učenjem, zastavljanjem vprašanj, računanjem, modeliranjem, raziskovanjem in seveda učenjem na napakah.
Diploma na fakulteti mi je omogočila prvo redno zaposlitev, kjer mi je bila podarjena izjemna priložnost, da v izkušenem inženirskem podjetju pobliže spoznam nekatere večje elektroenergetske sisteme v Sloveniji. Zaposlitev sem pridobil neposredno po opravljenem obveznem praktičnem usposabljanju, ki ga je zame uredila fakulteta in za katerega sem dobil pošteno plačilo, podjetje pa mi je po zaključku velikodušno ponudilo tudi kadrovsko štipendijo za čas izdelave diplomske naloge. Tudi sedanjo zaposlitev sem pridobil s pomočjo neposrednega priporočila enega od uveljavljenih rednih profesorjev na fakulteti. Zaposlitev mi omogoča strokovno in osebnostno rast, ki se manifestira skozi delo v mednarodnem okolju, s priznanimi podjetji, vrhunskimi strokovnjaki, in sicer na izzivih, ki jih danes jemljem kot del svojega življenjskega poslanstva. Za študij na fakulteti in vsa vrata, ki so se mi s tem odprla, sem izjemno hvaležen in prepričan, da sem ob vpisu sprejel pravilno odločitev.