Diamantna maturantka – zagotovo boš študirala medicino, so mi govorili. Pravzaprav ne, vpisala sem študij gospodarskega inženirstva na FS. Kako to?
Ko sem maturo na Drugi gimnaziji Maribor opravila z vsemi točkami in se vpisala na Fakulteto za strojništvo, je bilo najpogostejše vprašanje, kako to, da sem se odločila za ta študij. Nisem bila ena tistih, ki so že kot otrok sanjali, kaj bodo postali, ko bodo veliki, zato je bila odločitev ob vpisu na fakulteto težka. Gospodarsko inženirstvo sem izbrala, ker je bil študijski program relativno nov, ker sem bila dobra v fiziki in matematiki, predvsem pa zato ker so me navdušili na informativnem dnevu. In sedaj lahko z veseljem povem, da sem se odločila pravilno.
Že v prvem letniku sem pridobila možnost sodelovanja na realnem projektu v sodelovanju s podjetjem Plastika Skaza. V nadaljnjih letih sem sodelovala še s podjetji GKN, Logicdata, Gorenje, Arcont in na tak način teorijo povezala s prakso. Projekti so bili zelo različni, od avtomatizacije linije za prerez in preizkušanje komponent do projekta idejne zasnove glamping hišice na Goričkem. Izmed vseh projektov so me izredno navdušili projekti razvoja novih izdelkov in rešitev. V tretjem letniku dodiplomskega študija sem projektno delo opravila na TU Graz, kamor sem kasneje tudi odšla na študijsko izmenjavo, saj me je način dela na tej fakulteti zelo pritegnil.
Tudi pri izbiri karierne poti sem sledila zanimanju za razvoj novih rešitev, inovacij, v času študija pridobila tudi kadrovsko štipendijo v Gorenju, kjer
sem svojo pot začela kot produktni vodja, nadaljujem pa jo kot vodilni inženir
v predrazvoju. Tako lahko sedaj povem, da sem s študijem gospodarskega inženirstva pridobila potrebna tehnična in poslovna znanja, potrebna za uspešno delo. Vendar pa je najpomembneje, da si zmeraj pripravljen na nove izzive, iz katerih se lahko največ naučiš.