Začetna stran > Aktualno > Priložnosti vesoljskih raziskav – ESA in Obzorje Evropa

Priložnosti vesoljskih raziskav – ESA in Obzorje Evropa

Datum objave: 28. 09. 2023

Spoštovane študentke, študenti,

vabimo vas, da se v okviru dogodka »Priložnosti vesoljskih raziskav – ESA in Obzorje Evropa«, ki bo potekal v torek, 10. oktobra 2023 na Kemijskem inštitutu (Velika dvorana, Hajdrihova 19) v Ljubljani v organizaciji Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport, udeležite popoldanske sekcije med 16. in 18. uro, ki bo namenjena vam.

Predstavniki ESA (Evropska vesoljska agencija) in Evropske komisije ter slovenski udeleženci, ki že aktivno sodelujejo, bodo predstavili karierne in ostale priložnosti na področju vesolja. V razpravo se bodo vključili tudi izbrani slovenski profesorji, ki sodelujejo in poznajo priložnosti za mlade na tem hitro rastočem in razvijajočem se področju.

Glavne teme bodo npr.:

• opis ESA (kaj delajo in kje so);
  • opis vstopnih programov (pripravništvo, pripravništvo mladih diplomantov, raziskovalne štipendije, strokovni programi za mlade ...);
  • katere discipline iščejo (inženirji, raziskovalci, podjetniki);
  • kaj ESA ponuja;
  • podrobnosti kje/kako se prijaviti;
  • aktivnosti EU na tem področju.

Sekcija se osredotoča predvsem na magistrske študente oz. nedavno diplomirane magistrske študente, dobrodošli pa ste tudi ostali, npr. diplomanti in doktorji znanosti.

Število mest na dogodku dne 10. oktobra 2023 je omejeno, zato je obvezna predhodna prijava.

Program s prijavnico je dostopen na spletni st​rani Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije.

Vljudno vabljeni in dobrodošli v torek, 10. oktobra!