6. julija 2022 se v okviru Razpisa za vpis v podiplomske študijske programe Univerze v Mariboru za študijsko leto 2022/2023 na Univerzi v Mariboru odpirata:
- drugi prijavni rok za vpis v 1. letnik magistrskega študija za državljane/-ke držav nečlanic EU – tujce/-ke in
- drugi prijavni rok za vpis v 1. letnik doktorskega študija za Slovence/-ke brez slovenskega državljanstva in državljane/-ke držav nečlanic EU – tujce/-ke.
Kandidati/-ke se v drugem prijavnem roku lahko prijavijo v študijske programe 2. in 3. stopnje, ki jih ponujajo članice Univerze v Mariboru. Podrobnejši podatki o študijskih programih Univerze v Mariboru so dosegljivi v prikazovalniku študijskih programov Univerze v Mariboru.
V drugem prijavnem roku se lahko prijavijo kandidati/-ke, ki niso oddali/-e prijave v prvem roku, kandidati/-ke, ki po prvem roku niso bili/-e sprejeti/-e na želeni študij, in kandidati/-ke, ki se v drugem roku prijavljajo na študijske programe, ki se izvajajo kot izredna oblika študija.
Kandidati/-ke morajo prijavo za vpis v podiplomske študijske programe Univerze v Mariboru, ki bodo v tem prijavnem roku ponovno razpisani, oddati preko elektronske vloge na spletnem portalu eVŠ s kvalificiranim digitalnim potrdilom, AAI-računom (račun avtentikacijske in avtorizacijske infrastrukture) ali uporabniškim imenom in geslom preko sistema SI-PASS, ki deluje v okviru Državnega centra za storitve zaupanja. Kandidati/-ke morajo ob prvi prijavi v storitev SI-PASS registrirati uporabniški račun, v okviru katerega izberejo tudi želeni način oddaje prijave za vpis. Kandidate/-ke opozarjamo, da si dobro zapomnijo oziroma shranijo uporabniško ime in geslo, ki ju bodo uporabili/-e ob registraciji uporabniškega računa SI-PASS, saj ju bodo potrebovali/-e za morebitno kasnejše dopolnjevanje prijave za vpis z dokazili, dostopanje do sklepa o izbiri, vlaganje pritožb ipd.
Kot pravočasna se upošteva prijava, ki je bila izpolnjena in oddana z elektronskim podpisom (kvalificirano digitalno potrdilo ali AAI-račun) oziroma brez varnega elektronskega podpisa (uporabniško ime in geslo) v eVŠ do 8. septembra 2022.
Na fakulteto Univerze v Mariboru, ki razpisuje študijski program, morajo kandidati/-ke po elektronski poti preko informacijskega sistema eVŠ posredovati priloge, ki jih zahteva posamezna fakulteta. Kandidat/-ka bo na eVŠ portalu ob oddaji prijave za vpis videl/-a seznam zahtevanih prilog in rok, do katerega mora zahtevan dokument priloge naložiti na portal. Kandidat/-ka bo posamezne dokumente lahko oddal/-a na portalu med samim izpolnjevanjem prijave in tudi po tem. O objavi zahteve za dopolnitev prijave na portalu eVŠ bo kandidat/-ka obveščen/-a na naslov elektronske pošte, naveden v njegovi/njeni prijavi, in na SMS številko, če jo bo v prijavi navedel/-a. Kandidati/-ke naj bodo pozorni, kdaj je zadnji dan za elektronsko oddajo prilog k prijavi za vpis, saj po tem datumu oddaja prilog ni več mogoča. V primeru, da ima kandidat/-ka tehnične in druge težave z oddajanjem zahtevanih prilog na spletnem portalu eVŠ, naj to sporoči na prvi nivo pomoči prijaviteljem na e-naslov ekc@gov.si (upoštevati je treba, da bo prošnja za pomoč obravnavana v času uradnih ur), saj v nasprotnem primeru pritožbe zaradi tehničnih težav pri oddaji zahtevanih prilog ne bodo upoštevane. Vsak kandidat/-ka lahko pri eni prilogi odda največ 3 priponke, velikost posamezne priponke pa je največ 5 MB. Navodila za oddajo dokazil o izpolnjevanju vpisnih pogojev so objavljena na portalu eVŠ (glej 5. Priloge) in na spletni strani YouTube: oddaja prilog hkrati s prijavo za vpis in oddaja prilog, ko je prijava za vpis že oddana.
Vsak/-a kandidat/-ka lahko v drugem prijavnem roku na Univerzi v Mariboru odda zgolj 1 prijavo, pri čemer se za prijavo šteje vsak vnos v spletno aplikacijo eVŠ (ne glede na smer študija znotraj študijskega programa, način študija, vrsto prijave za vpis ipd.). V primeru poskusa druge in vsake nadaljnje prijave bo sistem kandidata/-ko na to avtomatsko opozoril in prijava ne bo mogoča. Prijave za vpis, ki je bila elektronsko poslana v eVŠ ne glede na način oddaje (ali z eno od elektronskih identitet ali z uporabniškim imenom in geslom) ni več mogoče spreminjati in urejati. Dokler je prijavni rok še odprt, pa lahko kandidat/-ka prijavo za vpis izbriše, jo ponovno izpolni od začetka in ponovno elektronsko pošlje. O vsaki spremembi bo kandidat/-ka obveščen/-a tudi na naslov elektronske pošte, naveden v njegovi/njeni prijavi.
OPOZORILO Prijava za vpis je pravilno oddana šele takrat, ko kandidat/-ka v spletni aplikaciji eVŠ pritisne gumb »POŠLJI«. V primeru, da tega ne stori, prijava ne bo upoštevana v izbirnem postopku. Kandidatom/-kam predlagamo, da pred zaključkom postopka prijave preverijo, ali so prijavo res oddali/-e v sistem. O pravilno oddani prijavi kandidat/-ka prejme potrdilo na naslov elektronske pošte, naveden na njegovi/njeni prijavi. Kandidati/-ke so dolžni/-e spremljati e-poštni naslov, ki so ga navedli/-e v prijavi za vpis, ter spletni portal eVŠ, saj komunikacija in morebitno pozivanje za dopolnitev prijave za vpis poteka na ta način. Kandidati/-ke morajo sami/-e zagotoviti veljavnost v prijavi navedenega e-poštnega naslova. |
Po drugem prijavnem roku bodo informacije o študijskih programih, na katerih bo sprejeta omejitev vpisa, dosegljive na spletnih straneh Univerze v Mariboru 13. septembra 2022.
Fakultete morajo študente/-ke, sprejete v drugem prijavnem roku, vpisati do roka, ki ga vsaka fakulteta določi interno, vendar najkasneje do 30. septembra 2022. Iz upravičenih razlogov na podlagi pisne vloge kandidata/-ke, o katerih odloči pristojni organ fakultete, pa se bo vpis izvršil najkasneje do 30. oktobra 2022. Kandidatu/-ki, ki je vlogo za priznavanje izobraževanja oddal/-a pravočasno, vendar ni pričakovati, da bo do 30. septembra 2022 prejel/-a odločbo o priznavanju, svetujemo, da na fakulteto naslovi vlogo za podaljšanje roka za vpis iz upravičenih razlogov.
SEZNAM ŠTUDIJSKIH PROGRAMOV, KI JIH UNIVERZA V MARIBORU PONUJA V DRUGEM PRIJAVNEM ROKU, JE DOSEGLJIV NA NASLEDNJIH POVEZAVAH:
za državljane/-ke držav nečlanic EU – tujce/-ke
za Slovence/-ke brez slovenskega državljanstva in državljane/-ke držav nečlanic EU