Cilji in kompetence
- Cilj prakse je seznaniti študente s konkretnimi problemi v praksi, bodočim delovnim okoljem in z delovnimi izkušnjami, ki so pomembne za njihov študij oziroma kompetence.
Vsebina
spoznavanje organizacije,
seznanitev s problemom, ki ga bo študent reševal v času prakse in delo na problemu
konzultacije z mentorjem v organizaciji,
priporočila za nadaljnje delo
Metode poučevanja in učenja
- Praktično delo na konkretnem problemu
Predvideni študijski rezultati - znanje in razumevanje
- Študent bo sposoben prenosa teoretičnega znanja v prakso.
Temeljni literatura in viri
- interni akti organizacij/ internal companies documents,
- priročniki, / handbooks,
- navodila za delo /work instructions,
- standardi/standards.
Pogoji za vključitev v delo oz. za opravljanje študijskih obveznosti
Prijavite se lahko študenti študijskega programa 2. stopnje, ki ste redno vpisani v študijski program in ste redno napredovali v višji letnik (če ste že v višjem letniku oz. ste absolventi).
Študent lahko strokovno prakso na študijskem programu 2. stopnje opravlja kadarkoli v času študija, in sicer z istega strokovnega področja, kot je njegov študij.
Za vključitev v opravljanje strokovne prakse mora imeti opravljen:
- Zdravniški pregled:
Študentje morate za opravljanje strokovne prakse opraviti tudi zdravniški pregled.
Če od sistematskega pregleda, ki ste ga opravili v prvem letniku dodiplomskega študija, ni preteklo več kot 60 mesecev, vam zdravniškega pregleda ni potrebno opravljati. Kot dokazilo je potrebno prinesti potrdilo o opravljenem sistematskem pregledu, ki ga dobite v ambulanti, kjer ste opravljali zdravniški pregled.
Če ste sistematski pregled opravili pred več kot 5 leti, je potrebno zdravniški pregled ponovno opraviti, pri čemer stroške pregleda nosite študentje, razen če se s podjetjem dogovorite drugače.
- Usposabljanje iz varstva pri delu, skladno z zakonodajo (zagotovi delodajalec).
- Zavarovanja za nezgode pri delu in ZPIZ zavarovanje (zagotovi delodajalec).
Podrobnosti o izvedbi in ocenjevanju Najkasneje v roku enega meseca po opravljeni strokovni praksi koordinatorju praks/vodji študijskega programa (opredelijo članice) oddati:
- potrdilo podjetja, da ste tam opravljali strokovno prakso (navedba obdobja opravljanja strokovne prakse, podpis delovnega mentorja v podjetju in podpis odgovorne osebe v podjetju)
- strnjeno poročilo (do 2 strani), iz katerega je razvidno, katere spretnosti in znanja, vezana na področje študija, ste si na praksi pridobili.